top of page

נעים להכיר

מסחר בינלאומי הוא חיבור מרתק בין אנשים מכל קצוות תבל

Dikla Sharabi דיקלה שרעבי דקלה שרעבי cross border לוגיסטיקה שלוח cross border expert מסחר בינלאומי שילוח וסליקה

היי, אני דיקלה שרעבי, מומחית למסחר בינלאומי.

Dmelio הוא מיזם שהוקם כדי לשתף בהתפתחויות המתרחשות בעולם ומשפיעות על  המסחר הבינלאומי , להעמיק את הידע ולהבין מה קורה סביבנו , למה ומה צפוי לקרות. כמו גם, לעזור לחברות הסוחרות בארץ ובעולם לעבוד נכון, להוזיל עלויות, להכנס לשווקים חדשים, להגדיל מכירות ולעבוד בצורה יעילה ואפקטיבית באמצעות הידע והנסיון הרב שצברתי בתחום הלוגיסטיקה, הסליקה והאיקומרס והחיבור שלי למדעי המדינה. 

 

ארחיב מעט על עצמי

 

אחרי הרבה שנים של עבודה בבטחון בארץ ובחו״ל, החלטתי לסיים את הפרק המופלא ומלא החוויות הזה ולהמשיך הלאה ליעד הבא. 

לפני כ-15 שנים הגעתי לתפקיד הראשון שלי בשילוח הבינלאומי, והתאהבתי.

עברתי קורס שילוח בינלאומי והתחלתי לעבוד כמתאמת יצוא אווירי בצוות שהתמחה ביצוא בטחוני. שהרי בכל זאת, כנראה שצריך פרידה הדרגתית מהמקצוע הקודם.

למדתי את המקצוע מהיסודות, מקליטת סחורה בנתב״ג ועד להגעתה ליעד הסופי, טיפלתי במכתבי אשראי, קרנה, פעולות מכס שונות כמו ליווי נוסע, יצוא ביטחוני, שטעון, אסמבלי, רגיל וכיוב׳, עקבתי אחרי משלוחים ופתרתי בעיות. 

 

התקדמתי בין התפקידים השונים ולאחר מכן הצטרפתי לחברה המתמחה בלוגיסטיקה לתערוכות ופרויקטים בעולם, למדתי על היבוא הימי והאווירי, דרופים, הובלה יבשתית, עבודה אינטנסיבית מול סוכנים בעולם ועוד.

 

משם המשכתי במסע, לניהול השילוח הבינלאומי של חברת תקשורת שעשתה פרויקטים בארץ וביעדים כמו רוסיה ואפריקה שם גם היו מחסנים והציוד איך לומר כל הזמן ״היה באוויר״  (או בים..).

 

את הידע והנסיון הרב לקחתי איתי לתפקיד הבא, ניהול הלוגיסטיקה והסליקה של אחת מחברות האיקומרס הגדולות בישראל ומהמובילות בעולם. 

באותה התקופה, השוק בארץ לא ידע להציע פתרונות לוגיסטיקה המותאמים לצרכי עסק האיקורמס ולכן ייצרתי פתרונות יצירתיים, בניתי שיטות שלוח שהחברה השתמשה בהם, הכנסתי תהליכים אוטומטיים, הוזלתי עלויות, שמשתי כ-design partner לחברות שלוח שונות ולקחתי חלק חשוב בכניסה לשווקים חדשים.

לצד זה, נהלתי את הסליקה, הייתי אחראית לפיתוח מערכת הסליקה של החברה כמו גם ניהול הספקים, הוזלת עלויות, פיתוח פתרונות חכמים שינטרו את הסליקה ויוודאו שכל לקוח הרוצה לרכוש מאתריה יצליח לעשות זאת תמיד ובקלות. 

וכמובן, כחלק מהתפקידים האלו הייתי צריכה להיות מעודכנת ברזי הרגולציה שהתחדשה ללא הרף ולהטמיע את השינויים שהביאה בהתנהלות הארגון.

 

ואם ברגולציה עסקינן, אז אחרי שלמדתי לעומק את חוק המע״מ לאיקורמס באירופה ויצרתי עבורו פתרון, המשכתי לתפקיד סמנכ״לית בחברה הנותנת מענה בדיוק לחוק זה עבור עסקי איקורמס בעולם. 

 

במהלך השנים לקחתי חלק פעיל בועדות מקצועיות מובילות בתחום: 

 1. ועדת ההיגוי הראשונה של מכון היצוא לסחר מקוון. 

 2. חברה בועדה המייעצת בכנס הסליקה בגרמניה 
  MPE- Merchant Payments Ecosystem Berlin 

 3. חברה בועדה האירופאית לאיקורמס E-commerce Europe 

 

היום, אני בוחרת לשתף את הידע שלי עם עסקים הרוצים למכור בכל העולם, כאלו הרוצים להתייעל ולשפר את ביצועי העסק שלהם כשלצד זה גם להגדיל את המכירות וגם עם אנשים שנהנים להרחיב את הידע, קוראים את המאמרים שלי ומגיעים להרצאות.

הצטרפתי לצוות המרצים של לשכת המסחר וגם בפורומים נוספים אני מעבירה מפגשים מקצועיים על לוגיסטיקה וסליקה. אני מדריכה עובדים ועוזרת לעסקים לבנות אסטרטגיה ולהוציא אותה לפועל.

מוזמנים לעקוב אחרי בלינקדין או בפייסבוק וכמובן להצטרף לקבוצת הסליקה בוואטצאפ

או פשוט ליצור קשר במייל או בטלפון 

 • Instagram
 • Facebook
 • LinkedIn
 • YouTube
 • Facebook
 • LinkedIn
 • Instagram
רוצים לא לפספס עדכונים? הרשמו פה

Thanks for submitting!

bottom of page